Herečka si britskou metropoli oblíbila, když se v roce 2002 zamilovala do frontmana skupiny Coldplay Chrise Martina. Za toho se pak provdala a má s ním nyní sedmnáctiměsíční dcerku Apple. Společně se usadili v Londýně.

Newyorčanka Gwyneth ale připouští, že s radostí zvedne kotvy a vrátí se do Spojených států, protože se jí protiví londýnské "chladné a depresivní" počasí a špína.

V rozhovoru pro americké vydání módního časopisu Marie Claire herečka doslova řekla, že ulice ve Velké Británii jsou špinavé, počasí studené a "jejich služby poskytované spotřebitelům nesmyslné a absurdní".

Nezapoměňte na deštník, radí herečka

Americkým turistům, kteří se chystají na návštěvu Spojeného království Paltrowová radí, aby si na každý pád nezapomněli vzít plášť do deště nebo alespoň malý deštník, protože "pořád prší".

Paltrowová se ještě dříve než na uměleckém poli stala známou v roce 1995 díky románku s Bradem Pittem. Její pozdější filmy nezaznamenaly zdaleka takový úspěch, jako snímek Zamilovaný Shakespeare z roku 1998. Za ten si také odnesla cenu americké Akademie filmových umění a věd Oscar za nejlepší hlavní ženskou roli.