"Ramadán doma neslavím, protože bych umřela hlady a nemohla bych se mu věnovat i kvůli množství pracovních povinností," vysvětlila bulharská Turkyně.

"Dodržuji ale svátek kurban bayram, který se podle lunárního kalendáře slaví ke konci ledna. Podle tradice všem hostům myjeme nohy a ruce a oni nám pak dávají drobné peníze. Minulý rok se dostavily všechny moje kamarádky a přišli i jejich manželé," vyprávěla Anife.

"Ony umyly nohy a ruce Ivanovi a já jsem umyla jejich muže. Voda, ve které se nohy a ruce myjí, musí být navoněná a jsou v ní nakrájené malé citrónky," doplnila Vyskočilová. Se svátkem kurban bayram je spojená i velká hostina. Při této příležitosti se v domě Anife a Ivana Vyskočilových v Úvalech u Prahy schází početná společnost.  

Orientální pokrm s knedlíky

"Každý rok peču celé jehně. Tři dny předem se musí naložit do marinády, která se připravuje z dvanácti druhů koření a oleje. Je v ní například černý a bílý pepř, koriandr, zázvor, červená paprika a další. Nakrájí se hodně cibule, na to se jehně položí a podlije vodou. Těsně před tím, než ho vyndám z trouby, přidám ještě velké množství česneku nakrájeného na plátky a sváteční opečeně je hotová," mlaskla mlsně Vyskočilová.

"V Turecku se jako příloha dělá rýže, ale já jsem si to počeštila. K jehněti totiž dělám bramborové knedlíky se špenátem," dodala.

Anife Vyskočilová pochází z malé bulharské vesničky, z oblasti Deli Orman, kde žije velké množství etnických Turků. Název oblasti Deli Orman podle Anife znamená v překladu Divoké lesy. Temperament Anife s názvem plně koresponduje, tvrdí její manžel Ivan Vyskočil.