Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uložila na svém dvoudenním výjezdním zasedání společnosti CET 21, držiteli licence na vysílání Novy, pokutu ve výši milión korun opět  pro porušení paragrafu 32 mediálního zákona., tedy odvysílání záběru mezi 6. až 22. hodinou ohrožujícího mravní a psychický vývoj dětí a mládeže.

Nevhodným se ukázal šot o kandidatuře Dolly Buster na europoslankyni puštěný na obrazovku Novy  9. prosince 2003 ve zpravodajském pořadu Televizní noviny, který má začátek vysílání v 19.30. V pozadí záběru na Dolly Buster byl totiž zachycen muž, který seděl na pohovce a onanoval. Právo získalo informaci z písemného zápisu o jednání vysílací rady.

Pokuty za reality show opět

Televize Nova tento týden dostala už druhou pokutu, první za vulgárnosti a obscénnosti v reality show Big Brother. Pokutována byla i Prima za VyVolené. [celá zpráva] Obě televize mohou dostat miliónové pokuty za vysílání reality show znovu, pokud obě společnosti současnou podobu nebo čas vysílání nezmění. Oznámil to ve čtvrtek předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal v českém vysílání BBC.

"Pokuty jsme udělili za první čtyři týdny vysílání, tedy za dobu od začátku vysílání, což je u Primy 14. srpna a u Novy 28. srpna, do pátku 16. září. Miliónové pokuty můžeme udělit znovu. Věřím ale, že se tomu Nova a Prima vyhnou," řekl Pospíchal.

"Věřím, že pořad může vypadat na obrazovce úplně jinak. Není to přece čistá živá reality show, jde vždy o výběr a střih scén. Když bude nadále obdobný, jako je teď, trvám na tom, že mezi 6. až 22. hodinou nemá takový pořad být na obrazovce," dodal předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.