Důvodem vypovězení smlouvy je modelčino fetování. Nedávno vyšlo najevo, že bere kokain. K užívání drogy se Kate přiznala. [celá zpráva] Krátce nato se firma HM rozhodla, že si nebude ničit image zdrogovanou modelkou. [celá zpráva]

Ostatní firmy, s nimiž byla jednatřicetiletá Mossová smluvně svázána, se nejprve nevyjádřily, nyní se však ozvala Burberry. "Od minulého týdne jsem diskutovali se zástupci Kate Mossové, která patří k nejslavnějším modelkám na světě," uvedla mluvčí Burberry.

"V tuto chvíli a za těchto okolností jsme se s Kate dohodli, že by nebylo vhodné pokračovat v závazcích, které vůči nám měla na podzim tohoto roku," píše se v oznámení módního domu.

"Kate s Burberry pracovala skvěle, měla několik projektů ročně. Byla to vždycky fantastická modelka a velká profesionálka. Je nám líto, co se děje, a doufáme, že své problémy vyřeší co nejrychleji," píše se v tiskovém prohlášení Burberry.

Novou smlouvu nedostane

Další módní dům Chanel zatím modelku trestat nehodlá a počítá s ní podle smlouvy až do konce října. "Reklamní kampaň právě běží, skoční podle předpokladu," uvedla ředitelka vnějších vztahů Marie-Louise de Clermont-Tonnerreová. Smlouvu však Chanel nehodlá obnovit. Mossová je spojená rovněž s Diorem či Rimmelem.

Na Mossovou má políčeno také policie. Na základě podezření z užívání omamných látek hodlá modelku vyšetřovat.