V pořadu soutěží ovce Josip, Nevinka, Prožerpina, Staša, Tihana, Veselka a Vjeran. Největší šanci na vítězství mají prý Josip, Prožerpina a Vjeran, které zatím získaly nejvyšší počet hlasů.

Nevinka, Staša, Tihana a Veselka do poloviny týdne již vypadly a podle pravidel soutěže skončily na pekáči. Život vítěze ale bude ušetřen a navíc se mu dostane i vzácné odměny ve formě mimořádně chutného krmiva. Majitel vítězné ovce pak bude obdarován sbírkou chorvatské poezie.

Trestní oznámení kvůli týrání

Mezi ochránci zvířecích práv ale vyvolalo ovčí reality show obrovské pobouření. Někteří z nich dokonce neváhali a podali na autory programu trestní oznámení pro týrání zvířat.

"O týrání zvířat nemůže být řeč. Všechny ovce jsou pod pravidelným a přísným dohledem veterináře, který je v případě potřeby okamžitě ošetřuje," reagovala na kritiku producentka show Sinisa Labrovičová.

"Naším cílem v žádném případě nebylo ublížit ovcím, ale naznačit a ukázat lidem, kteří se na podobné programy dívají, že se chovají jako ovce," vysvětlila producentka.