"Vlastně ani nevím, co bych si měla přát. Nemusím dostávat žádné náročné dárky. Nejvíc by mi asi udělalo radost pozvání na dobrou večeři v hezkém prostředí a pěkná květina. Nic víc ani nečekám," svěřila se Bára.

"Moje největší osobní přání je, abychom byli všichni spolu, v klidu a zdraví," doplnila herečka. "Příjemný dárek jsem si vlastně nadělila i sama. Učím se roli na představení Ženy mezi nebem a zemí. Premiéra bude ve Švandově divadle přesně na moje narozeniny, pátého září. Skládá se ze dvou monodramat. První dělám já a druhé Anička Šišková," dodala Kodetová, která už jedno překvapení zažila.

Čekalo na ni v Itálii a připravil jí ho Pavel Šporcl. "Byli jsme týden v severní Itálii a Pavel mě pozval ve Veroně na operu Nabucco do Arény, což je něco podobného jako římské Koloseum. Seděli jsme v zadních řadách v mohutném hledišti a byl to nádherný, neskutečně krásný zážitek. Teď už nemáme tolik času, protože je hodně práce. Snažíme se ale být spolu co nejvíc a všichni tři, i s mojí dcerou, si užíváme léta," usmála se herečka.

Oblíbené knedlíky

Letní období se plně promítlo i do její kuchyně. Spolu se čtyřletou dcerou velmi často vaří ovocné knedlíky všeho druhu. "Lilinka mi velmi vydatně pomáhá. Vždy, když se vrhneme na přípravu knedlíků, tak usilovně patlá těsto a knedlíky už umí perfektně uválet," pochválila Bára.

"Vždy si při tom přitom vzpomenu na tátu, protože ovocné knedlíky měl hrozně rád," zamyslela se. "Nejraději máme knedlíky borůvkové a s meruňkami. Ty si mrazím i na zimu, tak si je občas dopřejeme třeba v lednu," řekla herečka, která má mezi přáteli pověst vynikající kuchařky.

Jídelníček připravuje velmi pestrý a až na čestné výjimky se na něm pokrmy téměř neopakují. "Moje dcerka i já milujeme olivový olej, takže většinou vařím řeckou nebo italskou kuchyni. Ta je naprosto báječná, například mozzarela s rajčaty nemá obdobu," přiblížila.

"Občas udělám krevety nebo nějakou čínskou specialitu. Nejíme ale pořád jenom zdravě, to bychom nezvládli. Nedávno jsem upekla úžasnou kachnu. A právě to je Pavlovo nejoblíbenější jídlo. Je ale velmi vděčným strávníkem a všechno mu hrozně chutná. Vařit pro něho je skutečná radost," uzavřela Kodetová.