Pozornost, kterou světové sdělovací prostředky věnovaly onemocnění Kylie Minogue, přinesla u Australanek kladný ohlas, který nemá obdoby. Vyplynulo to ze studie zveřejněné v pondělí v časopise Medical Journal of Australia.

Odborníci spočítali počet mamografických vyšetření u žen starších čtyřiceti let ve čtyřech australských nemocnicích, kde se vyšetření provádí zdarma. Výsledky ukázaly, že počet návštěv vzrostl o čtyřicet procent dva týdny po zveřejnění informace o onemocnění  Minogue. Přitom počet žen, které přišly na mamografii vůbec poprvé ve svém životě, se dokonce zdvojnásobil.

Ačkoliv v Austrálii lékaři již několik let podněcují obyvatelky k vyšetření, zjevně zabral až příklad oblíbené zpěvačky. "Její příklad se dotknul velkého počtu osob," sdělil Chapman, autor studie. "Publicita, která se rozpoutala kolem její nemoci, odstartovala zvýšený zájem žen, které se dosud nenechaly mamograficky vyšetřit," uzavřel.

Volno u Lagerfelda

Lékaři objevili u zpěvačky rakovinu prsu letos v květnu. [celá zpráva] Krátce nato se podrobila operaci. [celá zpráva] Poté začala v Paříži chodit na chemoterapie a radioterapie, doma o ni pečoval její přítel, herec Olivier Martinez.

Nyní si Kylie dopřává volna v domě světově uznávaného návrháře Karla Lagerfelda, který se nachází v malebném letovisku Biarritz. "Cítí se velmi slabě a chce se na chvíli uschovat před zraky veřejnosti," uvedl zdroj ze zpěvaččina okolí. "Chemoterapie je zničující pro každého, ale Kylie je silná," doplnil.