Gabriela Osvaldová je přesvědčená, že právě dopisování muzikálu je nejšťastnější období, jaké si skladatel nebo textař umí představit. "Autor už má všechno zásadní hotovo a už si jen radostně vyhrává s posledními úpravami textů. Strašně mě ta práce baví a jsem do ní naplno ponořená. Už se těším až muzikál ožije v divadle Ta Fantastika," sdělila.

Za několik dní textařka práci na muzikálu přeruší, aby si mohla zbalit kufry. Na čtrnáct dní totiž zmizí v opuštěném domě na mořském pobřeží v Portugalsku. Muzikál tedy získá definitivní podobu za hukotu vln Atlantiku.

Báječní lidé a dobré hospůdky

"Myslím, že tam budu mít právě ten nejlepší klid a hlavně soukromí. Mám totiž v divadle Ta Fantastika úžasného ředitele, který ví, co je pro mne nejlepší. Tím samozřejmě myslím pana Kratochvíla, kterému domek v Portugalsku patří. Ještě úplně nevyrostl z období, kdy žil jako dítě květin, a svoje zahraniční obydlí mi na čtrnáct dní půjčil. Taková laskavost není dnes mezi lidmi zvykem," usmála se textařka.

Gabriela Osvaldová zná Portugalsko dobře a považuje ho za malý ráj v Evropě. "Portugalsko je v Evropě jednou z nejhezčích zemí. Jsou tady báječní lidé a taky skvělé hospody. Mimochodem tamější vynikající mořská kuchyně je pojem a součást mé představy o pozemském ráji," popsala.

"Ten ovšem zahrnuje i bidet. Mořská kuchyně totiž tělo krátce po jídle velmi rychle opustí, a tak součástí každé toalety je i nezbytný bidet. Tím ovšem nechci říct, že do Portugalska jedu pouze kvůli bidetu," prohlásila s hlasitým smíchem.