"Chystám se s rodiči a dětmi na Jindřichohradecko. Mám o své další dovolené představu, že ji prožiji s kluky hlavně na výletech po pamětihodnostech, že si prohlédneme některé hrady a zámky," prozradila Mráčková.

"Chtěla bych je dětem ukázat a říci jim také něco o naší historii. Rodiči mě vedli k poznání české minulosti a o to nechci své děti připravit. Dokonce si myslím, že výlety po hradech a zámcích budou pro ně zajímavější, než ležet v horku u moře," svěřila se.

Pak její synky čeká pobyt na chatách u dědečků a babiček. "U manželových rodičů na Slapech a u mých na chatě u Velkých Popovic. Tam jezdí kluci rádi. Dělám všechno pro to, aby měli pestré prázdniny, aby se mohli vydovádět, leccos si užít a také se něco dozvědět," podotkla Karla.

Potěšení pro houbaře

Televizních moderátorek počasí se každý ptá, kdy si má vzít dovolenou, aby mu nepropršela, a kdy začnou růst houby. Karla Mráčková má stejné zkušenosti. I když letos je počasí nevyzpytatelné, nabídla svou předpověď.

"Teď je i naděje, že porostou houby," usmála se. "Věřím, že ve druhé polovině července bude tepleji. A pak předpokládám, že celý srpen bude teplotně příjemný, ustálený. Dokonce nevylučuji ani vysloveně vedra. Určitě už nebudou takové teplotní výkyvy, jako jsou nyní, a bude také méně srážek," prozradila vlastní prognózu.