Na konci června si Šporcl postěžoval, že od společnosti "za poslední čtyři měsíce neviděl ani korunu". [celá zpráva] Kašparová však v prohlášení, které má redakce Novinek k dispozici, uvedla, že v období od 28. února do 28. června 2005 agentura houslistovi vyplatila 372 000 Kč. Od začátku roku pak celá vyplacená částka činí 1,2 mil. korun. "Tyto sumy skutečně pro umělce znamenají ,ani koruna´?" rozhořčila se v prohlášení Kašparová.

Odeslání peněz lze podle ní snadno prokázat bankovními výpisy. "K tomu jsme samozřejmě u orgánů činných v trestním řízení připraveni," uvedla Kašparová. Tvrzení Šporcla, že peníze nedostal, je podle ní "jen hloupou a nepochopitelnou lží". Agentura prý naopak do prezentace umělce vložila nemalé peníze, které se jí ještě nevrátily. "Vše již řeší právníci obou stran. Dáváme ale přednost jednacímu stolu, byť dnes již pochybujeme o možnosti dohodnout se s někým, kdo trvale šíří veřejně nepravdy," sdělila Kašparová.

Spolupráce prý trvá

Kašparová dále vyvrátila, že by byla ukončena se Šporclem spolupráce. "Licenční smlouva uzavřená s houslistou Pavlem Šporclem dne 1. ledna 2002 je platná a účinná do 30. 6. 2006," napsala. "Smlouva naší agentury na exkluzivní zastupování uvedeného umělce nadále platí a není možné ji ukončit bez dohody obou stran, přičemž k žádné takové dohodě do této chvíle nedošlo a ani se k ní naše společnost nijak nechystá."