Třeba cesta, jakou se vydala jeho předchůdkyně Šárka Vaňková, která před rokem obsadila také celkově druhé místo v SuperStar, se Bendemu dvakrát nezamlouvá.

"Pustit se do něčeho ve stylu pořadu Šárka mě příliš neláká. Nic proti němu ani proti Šárce pochopitelně nemám, ale když už bych takovou věc natáčel já, přál bych si, aby to celé bylo mnohem více o hudbě," řekl.

Měl tím na mysli zábavně naučnou show Šárky Vaňkové a jejích hostů, vysílanou na TV Nova 8. ledna, v níž účinkovali například zpěváci Karel Gott, Helena Vondráčková, Peter Nagy, Lou Fanánek Hagen, Ivo Jahelka, ale také baviči Petr Novotný, Patrik Hezucký, Josef Alois Náhlovský. Objevili se i někteří Šárčini kolegové ze SuperStar.

"Přál bych si, aby smysl toho, co budu dělat v budoucnosti, zůstal v hudbě. Aby z toho nebyl jen dobře vypočítaný obchod. Peníze jsou samozřejmě taky důležité, ale já už deset let žiji hlavně muzikou a ta pro mě znamená absolutní prioritu," svěřil se Bende.

"Je mi jasné, že budu dostávat spoustu návrhů na spolupráci, pozvání na nejrůznější pořady. Chci si z nich ale pečlivě vybírat, aby se ze mě postupně nestal někdo jiný. Chci být pořád opravdový Petr Bende. Ne jenom figurka zábavního průmyslu," uzavřel odhodlaně.