"Do mých současných čtyřiatřiceti let bylo těch dívek, které mi opravdu vzaly noci, víc. To musím přiznat. A ony mě také inspirovaly k psaní veršů," svěřil se syn herce a režiséra Josefa Čápa a herečky Kláry Jernekové.

"Ale také jsem se potkal se zajímavými lidmi, kteří mě zaujali a o nichž jsem přemýšlel i v noci. A pak jsem sedl a psal básně. Napsal jsem téměř šest set básní, do sbírky jsem jich zařadil sto šedesát. Pokud o mou sbírku bude zájem, vyjdou i další. Zatím jsem do prvotiny s vydavatelem vybral ty plné romantiky a erotiky. A teď píši také povídky," pokračoval herec.

Oba rodiče mu zemřeli, a tak se na křtu knihy objevila pěvkyně Gabriela Beňačková, kvůli které otec jeho matku opustil. Z rodiny přitom Filipa nejvíce ovlivnila jeho babička Jiřina Stránská.

Snaha o pozitivní přístup k životu

"Ta byla vrcholem pozitivismu. Nikdy jsem z jejích úst neslyšel slovo deprese nebo problém. Díky ní jsem překonal svoje stresy z rozvodu a pak také z odchodu rodičů. Díky ní se snažím i já o pozitivní přístup k životu," vyznal se Čáp.

"Dost mi k tomu pomáhají také Rodinná pouta. Teď můj hrdina inženýr Málek odjede do Švýcarska, takže chvíli nebudu natáčet a budu mít čas na dovolenou," uvedl herec, který momentálně kvůli změnám počasí ztratil hlas.

"Když jsem v horkém vzduchu skočil do studeného bazénu, neudělalo mi to dobře. A to jsem musel ještě hrát hlavní roli v Topolově Kočce na kolejích v Hradci Králové. Lidé přišli, protože se přišli podívat také na toho seriálového Málka," uzavřel Čáp.