"Nemohu říci, že bych si to užívala, protože starostí je opravdu hodně, ale jsem šťastná," řekla Právu šestadvacetiletá Žídková. "Davídek je moc hodný a dlouho spinká. Když si vzpomenu na noci s Nikolkou, tak si myslím, že je prostě zlatý," dodala modelka.

Obzvláště pyšný z pokračovatele rodu je její manžel Petr Brzeska. "Ale musí pomáhat. Pravidelně vezme malého a čtyřletou dcerku Nikolku na procházku a já si mohu aspoň na chvilku odpočinout. Po ruce jsou i ochotné babičky," usmála se modelka.

Práci ve své modelingové agentuře plánuje až na podzim, léto si chce užít s dětmi. Zatím blahořečí počasí, protože často může vytáhnout kočárek a vyjít do přírody. Jen se občas trochu zdráhá mezi lidi. "To se vycházka protáhne až o hodinu. Každý se chce zastavit, podívat na miminko a povykládat."

Úspěch doma i v Evropě

Monika Žídková pochází z Kravař. Kromě korunky Miss ČR také získala titul Miss Europe 1995. Již předtím ale vyhrála titul Miss Krnova, soutěže se zúčastnila v roce 1993. Úspěch křehké a usměvavé blondýnky pokračoval i o rok později, kdy se stala první vicemiss Slezska.

Narodila se ve znamení Blíženců. Po Střední pedagogické škole v Krnově vystudovala Ostravskou univerzitu, obor učitelství pro první stupeň. Mezi její koníčky patří sport, zejména jízda na kole a lyžování, ráda také čte.