"Děti z domova v Jetřichovicích u Sedlce byly z Kateřiny doslova nadšené," sdělila Novinkám koordinátorka projektu Jana Bryndová. Na předávání cen byly přítomny i další osobnosti. Pro ocenění Osobnost roku si přišel prezident Václav Klaus, jehož děti zvolily v mužské kategorii, v ženské vyhrála Tereza Maxová.

"Děkuji, že si tolik dětí vzpomnělo na prezidenta a že ho berou vážně," uvedl Klaus. Maxová, která se do ČR dostavila speciálně kvůli předávání cen, byla vítězstvím nadšena.

Syn Bartošové miluje skupinu Kabát

Soupeřilo se i v dalších kategoriích. Nejlepším moderátorem se stal Leoš Mareš, který včerejší show uváděl. Velkou oblibu si u dětí získala skupina Kabát, která zvítězila v kategorii Nejlepší skupina. Teplickým rockerům předal cenu syn zpěvačky Ivety Bartošové Artur, který skupinu zbožňuje.

Děti dále rozhodly o kategorii Nejlepší zpěvačka, tou se stala Aneta Langerová, Nejlepším zpěvákem je Daniel Landa. Nejlepší knihou je pro děti Harry Potter, nejoblíbenější je film Shrek 2. Cenu Nejlepší sportovec získal olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.

Na předávání cen vystoupili Dáda Patrasová, Maxim Turublenc či Tereza Kerndlová.