"Přivést na svět nový život je úžasný pocit. A byl by ještě větší, kdyby člověk nebyl ze všeho tak vyčerpaný. Ta únava za to ale stojí, protože všechno to pobíhání kolem miminka je prostě báječné. Nic není na světě důležitějšího," svěřila se Svobodová.

"Člověk rychle zapomene i na nepříjemné věci, které provázejí těhotenství a porod, a zapomene i na okamžiky, kdy si říká, že už by něco podobného nechtěl zažít. Naopak - s Karlem už plánujeme další miminko a chtěli bychom holčičku," prozradila Vendula.

"Kdy to ale bude, zatím netušíme. Rozhodli jsme se totiž, že tyto věci necháme pouze na Pánu Bohu," doplnila.

Svoboda prožívá šestinedělí

Svou radost prožívá naplno i hrdý otec Karel Svoboda. O Jakuba se stará stejně pečlivě jako jeho maminka a většinu času tráví se svou ženou a synem.

"Tatínek je z Jakuba naprosto odvázaný a má obrovskou radost. Směje se, že má teď šestinedělí se mnou. Se vším mi pomáhá. Chová, asistuje při koupání, přebaluje, tahá domů nákupy a je prostě dokonalým manželem i otcem. U nás doma je teď úžasná symbióza rodiny. Dlouho jsme byli sami a teď do našeho života vstoupila totální, ale krásná změna," popsala Svobodová.

"Poslední období v těhotenství mi nebylo moc dobře, a tak si teď vlastně užívám, protože se konečně mohu pořádně najíst," dodala šťastná maminka, která se nyní často cítí hodně unavená. "Jakoubek přes den moc nespí a chce, abychom se mu věnovali."

"Miminko ale úplně mění všechny hodnoty. Zrovna nedávno jsem telefonicky řešila pracovní problém, který mě docela rozčílil. Položila jsem telefon, podívala jsem na Jakoubka a začala jsem se smát. Prostě jsem si řekla, že mi to nestojí za to, protože Jakub je pro nás to nejdůležitější," vyznala se Vendula.

Záplava gratulací

Záhy po narození Jakuba dorazila ke Svobodovým do Jevan záplava gratulací. Chodily textové zprávy, emaily i dopisy. Mezi přáními od známých a přátel byla také blahopřání od zcela neznámých lidí.

"Píšou mi lidé, že měli podobný osud jako my a že se s narozením Jakuba k nám vrátilo štěstí. Všem bych ráda odepsala, ale většina dopisů přišla bez zpáteční adresy. Chtěla bych alespoň touto cestou poděkovat za nádherná slova," sdělila dojatě Svobodová.