Po návratu ze Spojených států, kde doprovázela Gotta na koncertu v Carnegie Hall, se ale bude svému koníčku zase věnovat naplno.

"Jóga mi přináší uvolnění, vyrovnanost a klid v duši," poznamenala Ivana a doplnila, že má-li doma volnou chvíli, pak na zahradě velice často medituje. Jejím oblíbeným odpočinkem je přemýšlení vestoje na hlavě. Několikrát se dokonce stalo, že ji Karel našel doma v této poloze a pak se prý nestačil divit.

Plameny jí pročistí oči

Ivana má nesmírně ráda i velice starou disciplínu jógy - trátak, což je intenzivní pohled do plamene. "Cílem je především pročistit si oči a soustředit mysl. Jsem nadšená, když sedím u ohně. Dívat se do něj přímo miluji. Taky mám ráda v pokoji zapálené svíčky, ale to souvisí i s tím, že jsem velká romantička," vysvětlila Macháčková.

Ivana věří i tradiční čínské medicíně. Využívá různých způsobů jógy k očistě těla. Například si pravidelně pročisťuje nosní dírky solí.

S jejím nadšením pro jógu ovšem nijak nesouvisí skutečnost, že nejí maso. "Maso nejím mnohem déle, než se věnuji józe. Nejsem úplná vegetariánka, občas si dám s Karlem rybu, kterou báječně umí připravit. Anebo udělám výjimku a sním kousek kuřete. Ale to jen zřídka," uzavřela Gottova partnerka.