"Vůbec se nejedná o nějaké odhalování nebo o natáčení ve spodním prádle," odmítla spekulace mluvčí a takové tvrzení označila za holý nesmysl, který lze snadno vyvrátit zhlédnutím šotu.

Vaverová se ohradila i proti tvrzení společnosti, která na Missis 1996 participovala, že stále dluží za umělé vlasy, anebo že nedodržela některý z bodů smlouvy. "Požádáme onu společnost o vyjádření. Vůbec se to nezakládá na pravdě," uvedla mluvčí.

Nová mluvčí se narodila v Ostravě, do ČSSD jako do své první politické strany vstoupila v Třebíči v roce 2002. Má čtrnáctiletou dceru a je vdaná. "Manžela jsem poznala v šestnácti letech, v 19 letech jsem se za něj vdávala," popsala. Vaverová má maturitu, z rodinných důvodů nedostudovala herectví na Janáčkově akademii múzických umění.

V jazycích je začátečník

"Všude jsem uvedla, že angličtinu a francouzštinu ovládám pouze jako začátečník. Netroufla bych si vést tiskové konference v angličtině nebo francouzštině," připustila mluvčí s tím, že se chce dále vzdělávat i věnovat koníčkům, mezi něž patří česká grafická tvorba.

Vaverová ve funkci mluvčí Lidového domu vystřídala Lucii Orgoníkovou, která přešla na vládu. "Je to pro mě velká výzva a udělám vše, aby mé odpovědi byly kvalifikované," řekla Vaverová, která chce přispět k obnovení pravidelných tiskových konferencí v sídle ČSSD. Kvůli svému novému působišti přeruší podnikatelské aktivity.

"Paní Vaverová byla vybrána vzhledem ke svým organizačním zkušenostem, a vzhledem k tomu, že delší dobu pro ČSSD jako její členka pořádala některé akce. Samozřejmě očekáváme plný profesionální výkon," řekl Gross a požádal média o "vlídnost", pokud jde o začátek jejího působení.

K tomu se přidala Orgoníková. "Ráda bych vás poprosila, jestli byste nebyli vstřícní i k Lucii Vaverové a dali jí čas na to, aby se vzpamatovala, protože není to lehká práce být mluvčí soc. dem., a poskytli jí nějakou dobu mediální ochranu," apelovala na novináře. Jinou vítězku soutěže krásy měla dříve ve svých službách i ODS. Byla jí Miss ČSFR 1991 Michaela Maláčová, která nyní působí jako ředitelka České Miss.