Janků strávila dovolenou se svým manželem Ivo Pavlíkem. Doprovázel je jejich fotograf s chotí. Ti vlastní obchod s kravatami a zpěvačka jim přislíbila, že pro ně v Tunisku nafotí reklamní snímky. "Modely byly sestavené jen z pánských kravat, tang a podobně. Nebyly nijak obnažující, ale sem tam přece jen něco někde vylezlo," popsala Janků.

"Ptali jsme se proto předtím na tuniských oficiálních místech, jestli není třeba zařídit si na takové focení speciální povolení, a bylo nám řečeno, že ne. Uklidněni tím, že koneckonců po plážích se tam už dá chodit i bez vrchního dílu plavek, jsme si tedy našli odlehlejší místo a dali se do práce."

"Po chvíli jsme si všimli, že kolem začínají záhadně často procházet muži, údajně na procházce, i když to místo bylo naprostá pustina. Někteří dokonce šmírovali z palem," podivila se.

Situace vyvrcholila tím, že za českou skupinkou přišli tamní policisté a začali se pídit, co se to na pláži vlastně děje. "Vše jsme jim naštěstí zdárně vysvětlili a oni nás nechali být s doporučením, že příště máme takové focení oznámit dopředu, aby nám mohli přidělit ochrannou eskortu. Až v té chvíli jsem si teprve uvědomila, jak to mohlo být nebezpečné, a začala jsem se i trochu bát," uzavřela Heidi.