"Jsem se Samuelem pořád, ale oficiálně ho ještě v opatrování nemám," prozradila Pergnerová pro Frekvenci 1. "Teď se konečně rozběhl proces, kdy by mi ho mohli navrátit," doplnila později pro Korzo.

"Myslela jsem si, že to bude větší drama, ale zatím všechno probíhá příjemně. Absolvovali jsme návštěvu sociální pracovnice, která napíše svůj posudek, doloží se ještě posudek od lékařky, ze školky a od mé doktorky. Pak se to projedná u soudu a tam se rozhodne, zda ano, či ne. Myslím, že k tomu nastala správná doba. Kdyby mi syna svěřili před rokem, byl by to asi předčasný krok," přiznala sebekriticky.

Dlouhá cesta za důvěrou

Pergnerová prý děkuje bohu, neboť se zatím nezdá, že by na Samuelovi její někdejší problémy zanechaly nějaké následky. "Náš vztah je úplně v pohodě, ale musím říct, že cesta k němu byla strašně těžká."

"Když jsem se vrátila z komunity, myslela jsem si, že bude všechno vyřešené. Ale čekal mě ještě rok a půl, než se nám podařilo zajet do kolejí, které jsou a fungujou teď. Samuelovi trvalo dlouho, než mi uvěřil," svěřila se Tereza, kterou proslavilo především moderování hudebního pořadu Eso.