Přestože soudce nejvyššího soudu, Justice Lindsay, uznal, že časopis porušil právo páru na důvěrnost, upozornil, že v tomto případě nemohou Douglasovi uplatňovat zákon o narušování soukromí. V odpovědi na tento rozsudek slavný pár paradoxně prohlásil: "Velmi si vážíme, že soud uznal základní právo každého jedince na ochranu před přehnaným a nevítaným narušením soukromého života médii."

V kauze šlo hlavně o peníze

Ředitelka vydavatelství Hello!, Sally Cartwrightová, uvedla, že 9 ze 13 stížností proti magazínu bylo zamítnuto. "Oblast, ve které rozhodl soud v náš neprospěch, je, upřímně řečeno, ta komerční," prohlásila a dodala, že soud pravil, že ve Velké Británii neexistuje zákon o soukromí. "Tato úřední rozhodnutí ostatně potvrdila to, co jsme vždy tvrdili. To znamená, že v tomto případě nešlo o soukromí, ale o obchod. O peníze a kontrolu," informovala Sally Cartwrightová.

Soudce Justice Lindsay prohlásil, že pokud se strany nedohodnou, proběhne další soudní slyšení, při kterém bude určena výše pokuty, kterou magazín Hello! zaplatí páru a časopisu OK!, kterému manželé za milión liber prodali výhradní právo na fotodokumentaci jejich newyorkské svatby v listopadu 2001.

Zmíněný soudní proces trval 6 týdnů a byl jedním z nejdelších, které kdy u Nejvyššího soudu v Londýně proběhly. Poplatky na soudní proces se vyšplhaly do výše 3 miliónů liber.

Neautorizované fotografie připadaly páru nelichotivé

Třiatřicetiletá herečka a čerstvá držitelka Oscara, Catherine Zeta-Jonesová, prohlásila, že si připadala "zničená, šokovaná a rozhořčená", když si uvědomila, že paparazziové narušili svým nežádaným příchodem její svatbu. Manželé Douglasovi podepsali smlouvu s časopisem OK! poté, co odmítli vyšší nabídku časopisu Hello!. Zeta-Jonesová uvedla, že byla "dotčená", když magazín Hello! publikoval neautorizované fotografie. Ty navíc označila za "ubohé a nelichotivé".

Sally Cartwrightová o případu prohlásila, že se jedná o nepříjemný precedens. Připomněla, že časopis OK! v minulosti publikoval fotografie ze svatby Glorie Hunnifordové, se kterou měl tehdy exkluzivní smlouvu právě magazín Hello!. "Tenkrát nás to velmi rozčílilo, ale nenapadlo nás je žalovat. Tisk takhle prostě pracuje a vždycky pracoval," řekla Skynews Cartwrightová.

Nevítaný precedens

Magazín Hello! se údajně plánuje odvolat proti rozhodnutí soudu o tom, že kontrakt mezi Douglasovými a časopisem OK! byl něco jako obchodní tajemství. Podle ní by tento rozsudek totiž mohl změnit způsob práce časopisů. "OK! bude litovat, že tento soudní spor vyvolal. Jestliže kontrakt na svatbu celebrit má teď právní statut obchodního tajemství, OK! bude také muset změnit své dosavadní postupy," uvedla Sally Cartwrightová.