Neobvyklý experiment má podle nich zjistit, zda jsou lidé schopni přijmout nečekané pozitivní gesto od neznámého člověka. "Ze začátku jsem si myslela, že to bude problém, ale pak se ukázalo, že většina lidí přijala toto gesto pozitivně, jakoby jim dotek často chyběl," svěřila se jedna z členek brigády Petra Bošanská.

Denně alespoň 32 pohlazených

Podle mluvčí skupiny Magdaleny Hrubé je cílem denně pohladit přesně 32 cestujících. Časem prý ale může být počet ukonejšených pasažérů klidně vyšší. Hrubá tvrdí, že je sice dobré, když je pohlazen člověk, který je zrovna smutný a osamělý, členky brigády si ale podle ní mezi cestujícími nevybírají. Všechny pasažéry prý měří stejným metrem. Po úspěšném kontaktu je navíc obdarují kartičkou s textem "Jste pohlazen(a)".

Podle mluvčí se ještě nestalo, aby dívky někoho poškrábaly. Nedokázala však říci, zda by se takové faux-pas trestalo vyloučením z brigády. Skupinu laskavých studentek je možné nejčastěji spatřit ve vozech pražské tramvajové linky číslo 12. K projektu, který vznikl na půdě VŠUP v rámci tvůrčí dílny skupiny Pode Bal, se připojily i posluchačky Vysoké školy výtvarných umění (VŠVU) v Bratislavě, dodala Hrubá.