Jednačtyřicetiletý držitel prestižního filmového Oscara se dostal do sporu se zaměstnancem hotelu Mercer Street v newyorské čtvrti SoHo krátce po čtvrté hodině ranní. Snažil se dovolat své manželce do Austrálie, spojení však selhalo.

Zlost si vylil na recepci, kde po 28letém úředníkovi hodil telefonem a udeřil ho. Ten utržil na tváři lehké tržné rány a musel být převezen do nemocnice. Po ošetření byl propuštěn do domácí péče.

Hrozí mu až čtyři roky vězení

Policie nejprve obvinila Crowea z napadení druhého stupně, za které by mu hrozilo roční vězení. Ještě týž den byl ale předveden před tamní soud k formální žalobě. Tribunál kvalifikoval telefonní přístroj jako zbraň, herec proto čelí také žalobě z držení zbraně čtvrtého stupně. Bude-li odsouzen, hrozí mu až čtyři roky vězení. Nyní je po zaplacení kauce neznámé výše až do 14. září na svobodě.

Herec, který dostal Oscara v roce 2001 za snímek Gladiátor, v New Yorku propagoval svůj poslední film Těžká váha o životě boxerského šampióna Jamese Braddocka.

Pondělní incident není Croweovým prvním. V roce 2002 v zákulisí násilím přitlačil ke zdi producenta BBC Malcolma Gerrieho, který zkrátil jeho děkovnou řeč při vyhlašování britských filmových cen BEFTA v Londýně.

Stejný rok se v londýnské restauraci porval s novozélandským obchodníkem, podobně jako loni s jedním mužem z ochranky při natáčení snímku Těžká váha.