Svou nevoli stovky Indonésanek, k nimž se přidali i muži, projevily i v ulicích, kam vyšly se svými transparenty. Jejich prostřednictvím sdělovaly, že se ohrazují proti zneužívání žen. "Ženy nejsou zboží," hlásaly některé černé nápisy.

"Odmítáme všechny druhy využívání žen, kam patří také vysílání soutěžících na Miss Universe, což jednoznačně poškozuje jejich čest," uvádí se v prohlášení muslimů, jimž vadí také focení a pózování v plavkách.

Horké chvilky na soutěži zřejmě prožívala právě indonéská kandidátka Artika Sari Dewiová (25), proti jejíž účasti muslimové také protestovali. Dívka se i přesto probojovala až mezi prvních patnáct postupujících, při dalším vyřazování však už neuspěla. Dewiová byla přitom první dívkou od roku 1996, kterou Indonésie na soutěž vyslala.

Pro štěstí ke slonovi

Soutěž Miss Universe se v Thajsku konala od 10. května, skončila v úterý. Titul získala Natalie Glebová, ČR reprezentovala Česká Miss Kateřina Smejkalová, která ovšem vypadla hned na začátku. [celá zpráva]

Radostné okamžiky si vítězka Glebová ale nenechala ujít. Krátce po korunovaci jí nastaly povinnosti vyplývající ze soutěže. Již absolvovala focení s devítiletým thajským slonem jménem Num Choke, který prý nosí štěstí.  Do budoucna plánuje, že se bude angažovat v charitativní oblasti na pomoc nemocným HIV/AIDS, pro něž bude střádat finanční prostředky.