"Zásadám zdravé výživy jsem propadla už před mnoha lety. Vůbec nejím červené maso, a když už něco hodím na pánev, tak jde o drůbež a ryby. A k tomu všemu musím mít kopec zeleniny. Ze všeho nejvíc miluji rajčata. Ta můžu jíst v jakémkoliv množství a třeba takový salát s čerstvou bazalkou je prostě báječný. Stejně tak i čerstvé ovoce," svěřila se Petra Janů.

Zpěvačka se pěstování zeleniny věnuje s opravdovou vervou. "To je velký koníček. Každý rok vysadím ve skleníku několik druhů okurek, papriky, kedlubny, petržel, a další druhy zeleniny, mezi kterými pochopitelně nesmí chybět moje milovaná rajčata."  

Ze zahrádky na výlet

"Pokaždé mám radost z bohaté úrody. Je naprosto skvělé, když si při vaření mohu zaběhnout pro čerstvou petržel kudrnku nebo si natrhat libeček. Snažím se ale na zahrádce dělat jen tak s mírou. Jakmile by se to změnilo v povinnost, ztratilo by to pro mne jakékoliv kouzlo," podotkla zpěvačka, která dále našla zálibu v bylinkách a čerstvým voňavým čajům z nich.

"Bylinky skutečně zbožňuji a denně vypiji tři litry bylinkového čaje. To prostě nemá chybu, hlavně když si bylinky pěstuji sama. Na zahrádce mám všechny nejdůležitější - rozmarýn, bazalku, dobromysl, libeček a ještě několik dalších," popsala. 

"Jsou pro mě hotový poklad, protože jsem si zvykla jimi dochucovat jídla, která pak mají pravidelně velký úspěch," pochlubila se Petra Janů. "A když mám pocit, že je zahrádky právě tak akorát, zaběhnu do posilovny nebo s manželem vyrazíme na výlet na kolech, to je úžasná relaxace," uzavřela zpěvačka.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Stravujete se podle zásad zdravé výživy?