Australská reprezentantka Michelle Guyová nyní zažívá velký tlak. Australané totiž od ní očekávají, že by mohla vítězství země zopakovat. V historii soutěže se však nikdy nestalo, aby kandidátky stejné země zvítězily alespoň ve dvou po sobě jdoucích letech, napsal v pondělí australský internetový server News.

Sázkaři přitom nejvíce spoléhají na vítězství jedné dívky z Latinské Ameriky. Mezi největšími favoritkami na trůn královny krásy jsou prozatím reprezentantky z Portorika, Dominikánské republiky a Venezuely.

54. ročník Miss Universe se v zemi koná jen pět měsíců po ničivé vlně tsunami. Pořadatelé proto doufají, že organizace věhlasné pověsti přiláká na Thajsko pozornost a povzbudí někdejší čilý turizmus.

Pořadatelé si dali záležet na tom, aby dívky při natáčení spotů, v nichž se při finále představí, vystupovaly na krásných a upravených thajských plážích. Organizátoři tak chtějí celému světu ukázat, že místní příroda se rychle z dramatických zážitků konce loňského roku celkem vzpamatovala. Předpokládá se, že slavnostní večer bude v úterý sledovat asi miliarda obyvatel naší planety. Thajská vláda na organizaci Miss Universe přispěla částkou ve výši 6,5 miliónu dolarů.

V posledních třech týdnech se kandidátky na titul pilně připravovaly, fotily snímky do oficiálního katalogu, natáčely rozhovory, zkoušely promenádu v krojích a plavkách, představily se ve večerních šatech. Smejkalová má na soutěži poměrně úspěch, členové poroty na ní nejvíce oceňují její přirozenost, díky kroji pak získala druhé místo v dílčí soutěži. [celá zpráva]

U thajského obyvatelstva se však Miss Universe vždy nesetkala s příznivým ohlasem, lidi například dívky pobouřily, když na lodi, která plula kolem některých buddhistických památek, pózovaly v plavkách. [celá zpráva]

Fotografie všech kandidátek naleznete na oficiálních webových stránkách Miss Universe.