"Nějaké značkové oblečení mě vůbec nevzrušuje. A rozhodně si nelámu hlavu s tím, aby mi jeden kousek dokonale ladil s druhým," přiblížila Jílková.

"Na světě jsou užitečnější věci. Navíc mě nakupování oblečení zoufale nebaví a domnívám se, že utrácení za oblečení nemá smysl. Například večerní šaty mám ve skutečnosti pouze jedny a mým nejoblíbenějším oblečením je pořád svetr, triko a džíny. Do práce si ovšem beru svoji takzvanou uniformu, sako a kalhoty," prozradila moderátorka, která prý už dlouho nenavštívila obchod s oblečením.

Praktický batoh

"Už přes rok jsem si na sebe nekoupila nic nového. Samozřejmě pokud nepočítám mateřské šaty. Nemám na to čas, ani myšlenky. Nejvíc mě teď zajímá moje práce a děti. Pokud se ale odhodlám a vyrazím si něco koupit, chodím zásadně sama a v obchodě mám ráda klid," sdělila Jílková.

Obecně si ale potrpí na veselé barvy a nejraději má červenou. Praktická je Jílková i ve výběru doplňků. "Nosím nejčastěji batůžek, který se mi skvěle osvědčil. Je úžasný v tom, že když jdu někam s dětmi, mám pořád volné ruce," pochválila si.

Inspirace pro divačky

V pořadu Kotel se však situace obrací. Michaela se většinou ukazuje v luxusní róbě podle poslední módy. "To jsou moje služební šaty, což znamená, že jsou majetkem televize. Nemusím se o nic starat, všechno zajišťuje a vybírá módní návrhářka," řekla.

"Kotel hodně sledují ženy, a tak se mohou podle šatů, které mám na sobě, inspirovat, protože vždy vycházejí z nejnovějších trendů. Je podmínkou, že se stejný model nikdy nesmí v Kotli objevit dvakrát. Pokaždé musí být nový," uzavřela Jílková.