Gaellarová tvrdí, že 2. září 1997 princeznina ledvina zachránila její život. Je přesvědčena, že dárkyní byla právě princezna z Walesu. Ráno se dozvěděla, že byl nalezen vhodný dárce a poté ji sanitka odvezla do univerzitní nemocnice Rangueil v Toulouse, kde byl zákrok proveden.

"Na cestě si lékař dělal legraci, že dostanu ledvinu od princezny Diany. Řekl, že pak budu mít modrou krev," vyprávěla Francoise. V nemocnici byla upozorněna, aby vše, co se o dárci dozvěděla, navždy udržela v tajnosti.

Operace se lékaři zhostili úspěšně, pacientka v nemocnici zůstala tři týdny. Francoise se v současnosti těší dobrému zdraví. "Jako mnoho jiných, i mě se smrt Diany dotkla. Byla to osobnost, kterou jsem uctívala," vyznala se údajná příjemkyně princezniny ledviny.

Podle francouzských zákonů se však Gaellarová nikdy nebude moci dozvědět úplnou pravdu, identita dárců se pacientům nesděluje. Nedostane se ani k potřebným dokumentům, kterými by mohla své tvrzení prokázat.

Oficiální úřad prince Charlese, bývalého manžela Diany, však tvrzení Gaellarové vyvrátil. Prý není hodnověrné a nestojí za odpověď.