"Na nudistické pláže nechodím, ani si to nemůžu dovolit. Myslím si, že člověk, který je veřejně známý, by to prostě dělat neměl. Já mám svoji nudistickou pláž na balkoně na Vinohradech," usmála se Jitka Zelenková, která pečlivě zvažuje, jak na veřejnosti působí.

"Vždycky jsem brala v úvahu, jaké oblečení i chování se hodí k tomu, co zpívám," zauvažovala Zelenková. Proto také nikdy nechtěla pózovat na odvážných snímcích.

"Možná kdybych byla o dvacet let mladší, tak bych takovou nabídku zvažovala, ale nyní je to stejně nemyslitelné," připustila Zelenková, která je zdrženlivější i v módě. Vyzývavost se jí v oblékání nezamlouvá, proto raději volí kalhotové kostýmy.

Umělecké akty ocení

Přitom ji ale extravagantní modely, které tělo odhalují více než skrývají, na jiných ženách nijak nepohoršují a nevadí jí ani vkusné snímky nahého těla. Umělecké akty se jí vysloveně líbí. "Vadí mi spíš časopisy, které jsou zaměřené vysloveně tvrdě pornograficky, ty by pro mě ani nemusely existovat," podotkla zpěvačka, která se už nemůže dočkat léta.

Letos se chystá stejně jako každý rok k moři - v červenci pojede s přáteli na řecký ostrov Rhodos, pak si zajede na hory, kde se bude věnovat cyklistice. Většinu léta ale stráví v Čechách na své chatě ve Skryjích na Berounsku, kde ji budou navštěvovat známí. Společně budou nejspíš jen lenošit a relaxovat.