"Chci se oženit. Líbí se mi být ve vážném vztahu. Takový jsem holt já," řekl dvaačtyřicetiletý Cruise. Přitom po rozpadu druhého manželství s filmovou kolegyně Nicole Kidmanovou dlouho tvrdil, že další podobný svazek pouvažuje víceméně za beznadějný.

Kromě nového manželství by si rád pořídil vlastní děti. "Jsem dobrý rodič," prohlásil o sobě Cruise. "Chtěl bych být mými dětmi. Opravdu, dělají vše, co jsem si přál dělat, když jsem vyrůstal."

Herec má dvě děti, které adoptoval s exmanželkou Nicole Kidmanovou. Ještě předtím žil s herečkou  Mimi Rogersovou. Nyní se stýká s herečkou Katie Holmesovou (26). [celá zpráva]

"Je to velmi zvláštní žena. Je báječná. Cítím se skutečně velmi šťastný. Jsem více než zamilován," uvedl Cruise na její adresu v americkém televizním pořadu Extra.

Holmesová proslula rolí v televizním seriálu Dawson´s Creek a ve filmech Wonder BoysPhone Booth. Nedávno se po pěti letech rozešla s hercem Chrisem Kleinem, známého ze snímku American Pie.

Cruise zároveň v rozhovoru pro časopis Reader's Digest ujistil, že jej nijak nemrzí, že se mu zatím nepodařilo získat Oscara, ačkoli na toto nejprestižnější americké filmové ocenění byl už třikrát nominován. "Nevyrůstal jsem sledováním Oscarů, takže to nikdy nebyl můj cíl. Chci dělat filmy, chci hrát," uzavřel herec.