"Na zvíře jsme narazili zcela nečekaně, když jsme vyjeli k otevření bytu v Prušánecké ulici, kde tekla voda. Až v bytě jsme našli fenku, která byla na pokraji života a dá se říct v mezní situaci mezi životem a smrtí. Tak jsme ji odvezli do útulku a ženu, na kterou je byt psaný, předvoláme ke správnímu řízení pro týrání zvířete," sdělil Právu mluvčí Městské policie v Brně Vít Cvrček.

Fenka, která by měla vážit mezi 36 až 40 kilogramy vážila pouhých 18 a půl kilogramu a byla v takovém stavu, že ji strážníci museli do auta odchytové služby odnést, aby se jí něco nestalo. V útulku dostala okamžitě lékařskou péči. Nebylo jasné, zda zvířeti, které prožilo několik měsíců ve svých výkalech a s malým množstvím potravy, bude moci služba dát granule.

Nejhorší má za sebou

"Zatím to vypadá dobře. Fenka žere dobře a zdá se, že nejhorší má už za sebou. Teď budeme pokračovat s opatrným zvyšováním váhy a zdokonalováním kondice. Fenka je přítulná, hodná a ráda se v pondělí prošla po útulku. Musíme na ni opatrně, aby všechno zvládla," dodala vedoucí městského útulku Jarmila Hrabětová.

Fenka zatím nemá v útulku jméno, ale její osud ji přisoudil zvláštní péči ošetřovatelů, kteří se snaží, aby se brzy vrátila do normálního života. Nyní si musí zvyknout na to, že ne všichni lidé kolem ní jsou zlí a budou ji týrat. Přitom musí pomalu nabírat váhu a tělo musí přijímat živiny a minerály, aby mohla jít k novému chovateli, který jí vrátí důvěru v člověka a dá ji vše, co potřebuje.