Den matek je u Žilkové doma oblíbeným svátkem. "Samozřejmě, že se všichni sejdeme a budeme slavit. Všech mých pět dětí mi přijde blahopřát. A to je přece hezké."

"Nemám ráda, když se o mně říká, že jsem tři porodila a dvě adoptovala. Je to sice pravda, ale všechny jsou moje, všechny je mám ráda stejným dílem a o všechny se chci postarat," uvedla herečka, která čeká šesté dítě se svým přítelem, uměleckým ředitelem Divadla na Vinohradech Martinem Stropnickým.

"Ale v neděli budu mít radost také z toho, že mám ještě svou jednaosmdesátiletou maminku a že Den matek budu slavit také jako dcera. Možná, že si ho raději oslavím jako dcera než jako matka, protože je to velké štěstí, když mám někoho, komu mohu říkat maminko. Kéž by mi to ještě pár let vydrželo," svěřila se.

Přerušení kariéry neplánuje

Žilková se svých aktivit navzdory těhotenství  a nastávajícímu mateřství rozhodně nechce vzdát. "Přiznávám se, že jako nastávající matka se necítím úplně skvěle. Někdy je mi i dost špatně. Ale přitom stále točím Tele Tele, dokonce se snažím hledat nové nápady a pořad inovovat. Pak také často hraji v divadle a dokonce jezdím stále na zájezdy."

"Předpokládám, že budu hrát do porodu a pak zase co nejdřív začnu. Prostě se nezastavím. Jednak mě to baví a pak, a to není nepodstatné, pořád mám doma plno nezaplacených složenek, tak se musím snažit."