"Bylo to překvapení," přiznala Tereza. "Ale jsou to velice příjemné starosti, Kiki všechno zvládá naštěstí sama, štěňátka rostou jako z vody. Jsou ohromě živá a včera jsem jim poprvé zastřihávala drápky. Teprve teď si ale uvědomuji, oč více času jsem dřív měla," poznamenala.

Doplnila, že pejsci jim s Františkem Janečkem zásadně změnili život. Přestali chodit do kina a velice se rozmýšlejí, na které společenské a kulturní akce půjdou. Mátlová se po představení nikdy nezdrží v divadle déle a pokaždé se těší domů, kde ji čeká nejen přítel, ale i chlupáči.

Kiki prověřila vztah

Tereza Mátlová si zároveň pochvaluje, že přítomnost živých tvorů velice nadchla také jejího přítele Františka. "Je úžasný, chodí s Kiki ven a velmi mě překvapilo, jak se o ni dokáže postarat a jak ji má rád."

"Nechci ho nějak vychvalovat, ale lidé se poznávají, teprve když spolu žijí déle nebo když nastane nějaká výjimečná situace. Nedovedla jsem si představit, že by to zvládl, ale je to tak. Každé ráno si jeden z nás dává budík už na sedmou, aby s ní šel ven, a ani jeden si nestěžujeme," řekla Tereza.

Protože štěňátka budou začas soběstačná, Tereza už pro ně vyhlíží náhradní rodinu. "Budeme pečlivě zvažovat, komu je dáme, protože zájemců je dost a pro nás to bude těžké loučení," uvedla. Kikinu si ale rozhodně ponechají, jen pro ni musejí naplánovat kvalitní náhradní péči, když budou na cestách.