Těsně po příletu do Kapského města loni začátkem listopadu po patnáctihodinovém letu zjistila, že její kufr zůstal v Paříži. Musela se pak celý týden obejít bez vlastních věcí.

Musela si zvykat i na odlišná pravidla silničního provozu - hned druhý den po příletu ji  málem přejelo auto, než si zvykla, že se tu po silnici jezdí vlevo.

Po týdnu se Markétě spolu s osobními věcmi vrátila i sebejistota, a tak odhodlaně vyrazila do castingových agentur. Dostala nabídky pro nejlepší klienty a fotografy.

"Fotila jsem pro známé katalogy, magazíny, natáčela jsem reklamy," vyprávěla Markéta. "V Kapském městě jsem byla čtyři měsíce, tedy i přes Vánoce a Nový rok a když vy jste  rozbalovali dárečky pod stromečkem, opalovala jsem se na nádherné pláži."

Markéta si v Africe našla také spoustu nových kamarádů, poznala místní život, získala nové zkušenosti, viděla velrybu a stihla si i zaplavat v moři s tučňáky. "Doufám, že jsem všechnu tu krásu neviděla naposledy. Moc ráda bych se tam někdy vrátila," uzavřela Divišová.