Garderóba je dílem módní návrhářky Jaroslavy Sedláčkové. Designérka byla rovněž autorkou modelů, které představily finalistky České Miss.

Kolekce pro Kateřinu se skládá ze dvou modelů večerních šatů s vlečkou, dále sem patří koktejlové šaty na společenské večeře a další kostýmky a šaty pro různé slavnostní příležitosti.

Zahradní inspirace

Nejdůležitější je ale večerní róba, kterou si Kateřina oblékne na slavnostní show Miss Universe. Je inspirovaná českými loukami a zahradami. "Chtěla jsem, aby to vypadalo, jako když na tělo hodíte hrst květů. Vycházela jsem také z Katčiny osobnosti. Je veselá a pohodová a toužila po tom, aby její šaty byly jiné, než jaké budou mít ostatní," přiblížila Sedláčková.

Česká Miss si do Bangkoku poveze také kyjovský kroj. "Přestože jsem z Hané, je pro mě čest mít právě kroj z Kyjova. Zvláště když tenhle je pravý a dokonce sto let starý. Je krásný hlavně díky vyšívanému čepci a červené skládané sukni," řekla Smejkalová.

Česká Miss se dnes také od profesionálních kadeřníků naučila, jak vytvářet účesy a upravovat si je. Na Miss Universe bude totiž o své vlasy pečovat Smejkalová sama. Tým vizážistů ji rovněž proškolil, jak se správně nalíčit.

Smejkalová odcestuje do Bangkoku 7. května. Finále Miss Universe se bude konat 31. května.