Když se rozhovor pro americký dámský magazín Jane stočil na téma nošení pravých kožešin, sedmatřicetiletá Andersonová si nebrala servítky. Lidé, kteří si v kožešinách libují, podle jejích slov "vypadají tlustě a páchnou jako mokrý pes".

"Vypadají vážně nedospěle a nevzdělaně. Každý rok kožešníci rozjedou nové kolo propagandy, že kožešina je znova v módě, a rozdávají kožichy idiotům, jako je Jennifer Lopezová a Puff Daddy," pronesla Pamela. Navrch ještě přidala poznámku, že se jí ze zmiňovaných osob a jím podobných "zvedá žaludek".

Andersonová je členkou mezinárodní organizace People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), která v poslední době varovala, že přitlačí v kampani namířené právě proti latinskoamerické zpěvačce a herečce Jennifer Lopezové. Aktivisté hodlají sabotovat i její vystoupení v televizním programu The Tonight Show, kde by se měli objevit s velkým transparentem: "Kožešina? Nech ji bobrovi."

Tommyho stále miluje

Smířlivější tón Andersonová nasadila teprve ve chvíli, kdy začala v rozhovoru mluvit o svém vztahu s bývalým manželem Tommym Leem, s nímž se střídavě stýká a rozchází.

"Akceptuji a miluji Tommyho takového, jaký je. Bylo by jednodušší, kdybychom mohli být všichni - i s dětmi - společně, ale skutečnost je jiná," posteskla si. Přesto o něm tvrdí, že je to velmi "charismatický a šarmantní člověk".