Dealkoholizovaná vína jsou určena především pro konzumenty, kteří si chtějí vychutnat požitek vína bez toho, aby museli mít obavy ze společenských a zdravotních následků nadměrného požívání alkoholu. A taky pro ty, kteří vyznávají zdravý životní styl. Jsou prý chutnou alternativou pro všechny, kdo nechtějí, nebo nesmí konzumovat alkohol.

"Dalším nepopiratelným kladem je skutečnost, že v porovnání s běžnými víny obsahují pouhou třetinu kalorií. U Müller Thurgau dokonce pouze desetinu kalorií, čímž se stávají příjemným doplňkem redukčních diet," uvedl Pavel Kučera z Euro Center Trade.

Jenže názory některých spotřebitelů zase tak nadšené nejsou. "Když jsem byla těhotná, koupila jsem si víno bez alkoholu a vůbec se to nedalo pít. To jsem si pak radši dala dvojku normálního vína, než litr toho bez alkoholu," postěžovala si novopečená maminka Irena Sládečková. Základem dealkoholizovaných vín je výroba klasického alkoholového vína, z něhož je následně vakuově odstraněn líh. Důležité přitom podle výrobců je, že tímto procesem ztrácí víno jen malou část své klasické chutě.