Jak poznamenal ředitel kina a tvůrce unikátní expozice Lubomír Svoboda, v předsálí ve vitríně jsou vystaveny jen opravdové kuriozity. "Jinak ve skladu leží bedna čepic a rukavic. Jeden čas jsme v kanceláři měli osm mobilů, ale pro ty si majitelé pochopitelně přišli," prohodil ředitel a ukázal na další unikáty - plácačku na mouchy a zastavovací terč, který zřejmě ztratila roztržitá učitelka. Ke každému zajímavějším předmětu ředitel rád přidá příběh.

"Například jsem dumal, jak se u nás ocitla dámská bota. Nejpravděpodobnější se zdá varianta, že někdo přišel na promítání s novými botami v krabici, a jedna při odchodu vypadla. Jinak si to neumím vysvětlit." U nalezeného obušku a atrapy granátu doufá, že šlo o podivné hračky nepozorných dětí a nikoliv zapomnětlivost policisty nebo nejapného vtipálka, který chtěl vystrašit diváky.

Lidé prý zapomínají pořád stejně. Posledním trendem se staly ztracené neotevřené PET láhve. "Děti si koupí občerstvení, ale pak je film zaujme natolik, že na žízeň zapomenou," vysvětlil ředitel, který jen doufá, že se nikdy u nikoho nevyplní pořekadlo "Jednou si někde zapomeneš hlavu".