"Přehlídka se mi opravdu moc líbila. Některé modely byly úžasné, ovšem spíš jako ukázka umělecké tvorby než běžného oblečení. Rozhodla jsem se, že se ještě na nějaké módní prezentace podívám."

Módní kalhotovou kreaci Grossové doplňoval vzdušný načechraný kabátek. "Ten je z dílny významného návrháře. Ale to tričko a kalhoty a ostatní doplňky jsou koupené zvlášť. Bílou barvu prostě miluji. Dokonce mě tu někdo už pochválil, to mě potěšilo, protože většinou mě v novinách a časopisech kritizují, že nejsem dobře oblečená. Už proto bych si do jara chtěla pořídit něco nového. Módní návrhářka Hana Sedláčková mi slíbila, že mi navrhne nějaký model. A pak se chci podívat na novinky Osmanyho Laffity," naznačila Šárka Grossová.

Premiér je dobrá chůva

Na zahájení módního festivalu v rezidenci pražského primátora se manželka vypravila sama. Obě dcery, šestiletou Denisu a dvouletou Natálku, slíbil pohlídat tatínek.

"Tentokrát dostal holky na hlídání, protože výjimečně nemá žádná jednání. Ty tři hodiny se o holčičky bez problému postará. Můžu být klidná, že to zvládne, protože s holkama to prostě umí."

Paní Grossová také ráda nakupuje oblečení pro své dcerky. Ale musí vybírat tak, aby byly oblečené stejně. "Holky musím oblékat stejně, ať už chci nebo ne, protože jinak by měly pocit, že ta druhá má něco jiného, lepšího. A tak chodím do obchodů, kde mají všechno na menší i větší děti. Pokud jde o manžela, mám o starost méně. Vůbec mu neradím, jak se má oblékat, co si má vzít na sebe, jak má vypadat. Na to má jiné poradce a já si myslím, že jsou dobří."