Udělal to ve velkém stylu. Pozval Penny a její rodiče na oběd do luxusní restaurace na Eiffelově věži. Tam si podle vyprávění mladé ženy klekl na jedno koleno a řekl: "Miluji tě a vezmeš si mě?" Zároveň jí podal malou krabičku, v níž dojatá modelka našla zásnubní prsten s nádherným diamantem.

"Byla jsem ohromená. Objala jsem ho a rozplakala jsem se," líčila dojemnou scénku novinám Penny. Rod však předtím podle starých zvyků požádal o ruku nevěsty jejího otce. Ten souhlasil, neboť usoudil, že úmysly ženicha jsou čestné. Svatba by se měla konat v létě nebo o Vánocích a podle Stewartova mluvčího zřejmě ve Skotsku.

Rod prý ihned informoval o svých svatebních záměrech všech svých pět dětí, které má se třemi různými ženami. Všechny jsou prý nadšené. Nesmírně šťastný je podle svých slov i sám Rod. "Nikdy jsem nebyl tak šťastný a tak zamilovaný jako nyní," řekl novinářům.

Nejprve ale musí dotáhnout do konce rozvod se svojí druhou ženou, pětatřicetiletou Rachel Hunterovou, s níž má tři děti. Vzali se sice v roce 1990, ale šest let již žijí odděleně.

Jeho první ženou byla modelka Alana Hamiltonová, kterou si vzal v roce 1979 a má s ní dva potomky. Jednu dceru má s modelkou Kelly Embergovou.