Lucie Linhartová v minulosti nafotila snímky, na nichž je obnažená, charakter fotek lze považovat za zásadní porušení pravidel soutěže.

Náhradnice se již připojila k finalistkám

Finalistka na Škole Miss, která se právě koná v Egyptě, přiznala, že nedávno poskytla souhlas k pořízení těchto fotek a jejích následnému zveřejnění na internetu. Je si vědoma, že tak zásadně porušila závazky k pořadatelům Miss ČR.

Miloslav Zapletal ji ihned ze soutěže o královnu krásy vyřadil. Ve finále ji nahradí Petra Macháčková z baráže. Dvacetiletá studentka pochází z Hudlic a bude soutěžit s číslem dvanáct. Již dodatečně odcestovala za dalšími finalistkami do Egypta na soustředění, kde bude absolvovat přípravu na letošní finále Miss ČR 2005.

Poučení pro ostatní dívky

"V první chvíli jsem byl šokován a nevěřil jsem pravosti této informace. Když mi to Lucie Linhartová osobně přiznala, musel jsem jednat podle platného statutu soutěže, vyřadit ji okamžitě a nahradit první náhradnicí z baráže," uvedl Zapletal.

"Nechápu, že někdo přes veškerá osobní varování, písemné závazky a podpis smlouvy může vědomě zatajit tak zásadní porušení pravidel. Je mi to líto a tento případ je jistě tvrdým poučením nejen pro Lucii LInhartovou, ale i pro dívky, které by udělaly podobnou nevratnou chybu," uzavřel.