Incident se odehrál během úterního zápasu mezi domácím týmem Jokohama Bay Stars a Hanšin Tigers, k jehož stoupencům se podle dresu řadil i muž s malým dítětem. S odkazem na japonská média o tom informoval britský Daily Mail.

Muž měl rudo před očima a zřejmě se agresivního jednání dopustil už předtím, protože se celá událost odehrála během toho, co ho ochranka vyváděla ze stadionu. Malé dítě držel muž v náručí.

Útok je zachycen od času 0:50

Když však šel kolem stoupenců jokohamského klubu, který v té chvíli zrovna vyhrával, muž najednou popadl dítě a přetáhl jím jednoho z fanoušků v modrém dresu. Ze záznamu není jasné, zda se předtím mezi nimi odehrála nějaká slovní rozepře.

Šokovaný fanoušek vyskočil na nohy a chtěl si to s agresivním otcem, který svého syna použil jako zbraň pomsty, vyřídit, to už ale zasáhla ochranka a muže i se synkem odvedla ze stadionu.

Muže bezprostředně poté zatkla policie. Není známo, zda a z čeho bude obviněn. Jokohamský klub celý incident potvrdil, ale odmítl ho komentovat s odvoláním na stále probíhající vyšetřování.