Případ se odehrál loni v dubnu, jeho detaily však byly zveřejněny až tento týden, kdy měla Valerie Sandersová z městečka Catterick kvůli obvinění z „donucovacího a manipulativního chování“ stanout před soudem. Těsně před jednáním však byl případ odložen. Informoval o tom deník The Sun.

Manželé Valerie a Michael Sandersovi se poznali v roce 2012 přes internetovou seznamku a od dva roky později se vzali. Brzy se však začaly projevovat první neshody. Valerie vyčítala Michaelovi, který později získal práci coby manažer fitness centra, že se stará jen o své tělo a auto. Michael zase nemohl vystát, že jeho manželka věnuje více lásky svým dvěma psům než jemu.

Bezpečnostní složky byly do manželské krize zapojeny loni v dubnu, když Michaela v jeho novém zaměstnání navštívili lidé z úřadu práci a povšimli si, že je viditelně zachmuřený a skleslý. Když se ho ptali na důvod, vysvětlil jim Michael, že jeho žena ho nutí neustále uklízet doma a stěžuje si, že tráví příliš času v posilovně a mytím svého vozu.

Valerie Sandersová odchází od soudu.

Pracovníci centra si toto vyložili jako donucovací a manipulativní chování. To je od roku 2015 ve Velké Británii hodnoceno jako trestný čin, nařízení vzniklo především na ochranu obětí domácího násilí. Úředníci informovali policii a ta si pro Valerii Sandersovou opravdu přišla.

„Bylo to hrozné, nikdy předtím jsem neměla žádné potíže, Cítila jsem se jako kriminálník,“ popsala Valerie chvíle, kdy k jejich domu přijely dva policejní vozy a čtyři policisté ji odváděli v poutech. Následně žena strávila sedmnáct hodin v cele a byla obviněna z výše zmíněného trestného činu. „Vzali mi klíče od domu, musela jsem přespávat u matky své kamarádky,“ dodala Valerie.

Že by se dopouštěla chování, ze kterého byla obviněna, popírala od začátku. „Nechávala jsem mu vzkaz, aby vysál a vyčistil terasu. Ale on místo toho strávil čtyři hodiny cíděním svého auta – takže samozřejmě jsem si stěžovala,“ uvedla Valerie. Ženě rovněž vadila Michaelova posedlost posilováním, která vedla k tomu, že jedl šest jídel denně rozmixovaných v mixéru a kvůli hormonálním programům začal brát viagru.

Zveřejnil(a) Be Inspired Gyms dne Pondělí 21. března 2016

Michael Sanders

Michael má na věc pochopitelně jiný názor. „Nejsem si jistý, jestli by to mělo jít k soudu, nebo ne. Nebylo to moje rozhodnutí – ona ale rozhodně manipulativní je. Pořád po mně vyjížděla,“ uvedl Michael.

Soud nakonec dospěl k rozhodnutí akceptovat prohlášení Valerie o nevině ještě dřív, než se sešla porota, výměnou za dvouletý zákaz přiblížení. Jelikož se Sandersovi rozvádí, nikomu z nich to asi vadit nebude. „Sedmnáct hodin v cele zničilo mou lásku k němu. Je to taková úleva, že je konečně po všem,“ uvedla Valerie.