Lékaři původně bolesti připisovali problémům s játry a ženě po léta předepisovali prášky na bolest. Teprve až letos 62letá Ezeta Goobevaová z ruské republiky Severní Osetie-Alanie šla na rentgen, který ukázal původce problému.

Podle pacientky výsledkům nechtěla věřit ani samotná rentgenoložka. Původně si prý si myslela, že žena má v kapse nůžky.

„Snímek ukazuje nůžky, máte nůžky v těle, řekla mi. Jaké nůžky? zeptala jsem se. Ona mi ukázala rentgenový snímek. Co se dělo poté, si nevybavuji, brečela jsem, byla jsem v šoku,“ líčila žena podle serveru Daily Mail chvíle, kdy ji lékařka informovala o původu bolestí.

Nemocnice, kde měli v roce 1996 lékaři zapomenout svorku v břiše pacientky.

Nemocnice, kde měli v roce 1996 lékaři zapomenout svorku v břiše pacientky.

FOTO: Profimedia.cz

23 let v těle

Nástroj, který je podle dostupných informací dlouhý přes patnáct centimetrů, jí lékaři nejspíš omylem zašili do břicha v roce 1996, kdy žena podstoupila porod císařským řezem, s bolestmi se musela potýkat neuvěřitelných 23 let.

Slovenští lékaři zapomněli nástroj v břiše pacienta
Lékaři zapomněli v břiše pacientky špachtli, trpěla pět měsíců

Chirurgickou svorku má žena stále v těle a teprve se připravuje na operaci. Jedinou úlevou pro ni tak zatím dál zůstávají prášky na bolest.

Incident už podle ruských novin vyšetřuje ministerstvo zdravotnictví republiky Severní Osetie-Alanie. Podle mluvčí úřadu na celý případ dohlíží sám ministr zdravotnictví. Ženě už také slíbili proplacení výdajů na odstranění zašitého nástroje. K tomu by měla dostat i finanční kompenzaci.