"Možná, že se rozhodnu, že ano. George Bush je z pěti dětí, já jsem zatím porodila jen tři, tak proč bych ještě jedno neměla?"

Veronika Žilková se teď účastní oslav čtyřicátého vzniku založení pražského Činoherního klubu. Na jeho jevišti se také před třiadvaceti lety poprvé představila divákům.

Konkurz nestíhala

"Když jsem byla v druháku na konzervatoři, tak Činoherní klub hledal záskok za Libušku Šafránkovou, která právě otěhotněla. Vyzkoušeli všechny holky z konzervatoře, ale žádnou nevybrali. A já na konkurz běžela pozdě, když vedení divadla už procházelo vrátnicí. Zakopla jsem a spadla jim pod nohy," vyprávěla své kuriózní začátky.

"A oni si určitě řekli - takové trdlo bychom potřebovali, tak mě angažovali. Já jsem vlastně ani nechtěla být herečkou, spíš tanečnicí. To se mi asi podaří až v domově důchodců, kde si založím taneční jednotku," zavtipkovala herečka..

Dokonce i pořad Tele tele vznikl díky Činohernímu klubu. Veronika se v něm totiž seznámila s Michalem Suchánkem a Ondřejem Sokolem, který až donedávna pořad režíroval. "Už jsme Tele tele chtěli ukončit, protože jsme příliš nezabodovali v divácké anketě. Ale teď místo toho pokračujeme s novou režisérkou Zuzanou Fialovou a snažíme se pořadu nají novou formu," uzavřela Žilková.