Schůzku zorganizoval štáb stanice France 2, jemuž veterán K. T. Robbins ukázal při natáčení v USA černobílou fotografii své tehdy osmnáctileté lásky Jeannine Ganayeové. „Byla velmi něžná a myslím, že mne milovala,” uvedl starý muž a vyjádřil přání, zda by se mohl setkat alespoň s její rodinou.

„Ji už asi neuvidím, nejspíš zemřela,” dodal Robbins, který se po návratu do Spojených států oženil. Na Ganayeovou ale nezapomněl. Lidé z televize zjistili, že stará dáma stále žije, je jí 92 let a bydlí v domově důchodců v severovýchodní Francii.

Pro veterána, který přijel na oslavy výročí vylodění spojenců v Normandii, pak nachystali překvapení - schůzku s bývalou láskou, nyní rovněž vdovou. Setkání zachytily televizní kamery.

„Celou dobu jsem tě miloval, po celou dobu, stále jsem tě nosil v srdci,” říká na nich Robbins své bývalé milé. „Říká, že mne má rád, to jsem rozuměla,” uvedla devadesátnice. „Já taky. Pořád jsem na něj myslela a říkala jsem si, že snad se jednou vrátí.”

Dodala, že si vzpomíná i na Robbinsův kvapný odjezd. „Když odjel v nákladním voze, samozřejmě jsem plakala, byla jsem velmi smutná.” Robbins a Ganayeová, která se nyní jmenuje Piersonová, spolu strávili několik hodin. Loučili se v slzách a slíbili si, že se zase uvidí.