„Už asi dva roky jsem hrál pořád se stejnými čísly,“ svěřil se 66letý Charles W. Jackson na tiskové konferenci ve městě Raleigh v Severní Karolíně, kde si vyzvedl svůj obří šek.

Byla to čísla z papírku uvnitř koláčku štěstí, křupavé sušenky, kterou ve Spojených státech často dávají asijské restaurace svým zákazníkům po jídle. Na papírku se většinou ukrývá mnohoznačná věštba a několik čísel. Jacksonovi dala papírek s výherními čísly jeho vnučka po večeři ve vietnamské restauraci. „Podíval jsem se na čísla na zadní straně, s těmi bych mohl hrát,“ pomyslel si.

Od té doby je pravidelně vyplňoval pokaždé, když zkoušel své štěstí v loteriích Powerball a Mega Millions, odnesl si však vždy jen tu a tam pár dolarů. I tentokrát si myslel, že nevyhrál „tolik“. Jackson si totiž spletl čísla a myslel si, že vyhrál „pouhých“ 50 tisíc dolarů (1,14 milionu korun). Až na pobočce mu sdělili, že vyhrál částku téměř 7000krát větší.

Výherce se mohl rozhodnout, zda si nechá výhru vyplácet postupně po dobu 30 let v plné výši, nebo zvolí jednorázovou splátku nižší sumy. Jackson si vybral druhou variantu. Americké televizi Fox News sdělil, že chce z částky přispět na řadu charit a jeden milion dá svému bratrovi, aby splnil dohodu, kterou s ním uzavřel. Řekl také, že doufá, že ho výhra nezmění.