"Dcerka přinesla chřipku ze školy a už týden leží. Vzápětí ji dostal manžel a nakonec sklátila chřipka i mě," uvedla Patrasová.

Do boje proti chřipce se Dáda vyzbrojila mastí z kaštanů. Tu kdysi vyrobila její maminka podle starého rodinného receptu.

"Jako osvědčený prostředek nasazuji takzvané babičkovské recepty. Mám ještě po mamince zbyteček kaštanového mazání, které vyráběla z drcených kaštanů, vaječných skořápek a lihu. Tím se při chřipce maže čelo i prsa. Prostě jde o univerzální balzám, který spolehlivě zabírá," prozradila Dagmar.

Kaštany ocenila až v poslední době

Kaštany herečka obdivuje pro jejich léčivou moc, a to i když zrovna neleží v posteli s chřipkou. Doma je proto má na nejrůznějších místech. "Jsem přesvědčená, že kaštany jsou léčivé a mají schopnost pohlcovat všechno negativní. Maminka je dávala do postele pod matrace, pod televizi a nosila je i v kapsách."

"Zvláštní je, že když máma žila, nevěnovala jsem kaštanům pozornost. Ale teď, když už s námi není, tak je sbírám já a dělám s nimi přesně totéž co kdysi ona. I recept na kaštanový balzám mám pečlivě schovaný. Zatím ještě nevím kdy, ale vím, že jednoho dne se pustím i do jeho výroby," uzavřela Patrasová.