Falešní Donald Trump a Kim Čong-un se poprvé společně objevili na zimní olympiádě v Pchjongčchangu a pozornost světových médií získali rovněž na loňském červencovém summitu vůdců dvou znesvářených zemí loni v červnu. Proto nebylo otázkou zda, ale kdy se v Hanoji objeví.

Falešní vůdci Severní Koreje a USA odpovídají na otázky novinářů.

Falešní vůdci Severní Koreje a USA odpovídají na otázky novinářů.

FOTO: Reuters

Dvojníci spolu poprvé veřejně vystoupili v pátek odpoledne místního času před jedním z hotelů v centru Hanoje. Obklopeni bodyguardy a houfem novinářů se vydali na procházku k budově opery a následně ochotně odpovídali na otázky.

Kimova dvojníka zadrželi na singapurském letišti, falešný Trump prošel bez problémů

V roli severokorejského leadera se opět objevil Howard X. Společnost mu ovšem tentokrát v roli Donalda Trumpa dělal dvojník jménem Russel White, který vystřídal Dennise Alana.

Oba dvojníci ochotně pózovali novinářům.

Oba dvojníci ochotně pózovali novinářům.

FOTO: Reuters

Howard následně uvedl, že mu trvá zhruba tři hodiny, než se za severokorejského diktátora přestrojí, zatímco dvojníkovi amerického prezidenta to trvá pouze několik desítek minut.

V Hanoji se lidé nechávají stříhat na Trumpa a na Kima

Oba muži uvedli, že se plánují v Hanoji zdržet až do konce summitu, který se uskuteční 27. a 28. února. Jaké jsou ale jejich plány pro nadcházející dny, sdělit odmítli.