Duongovo kadeřnictví je skryté v jedné z úzkých postranních uliček Hanoje. Na židličce uvnitř sedí řidič motocyklového taxi Le Phuc Hai a trpělivě čeká, až mu kadeřník obarví jeho přirozeně černé vlasy na oranžovo. „Mám Donalda Trumpa opravdu rád, tak chci mít jeho účes,” vysvětluje.

Vedle něj se devítiletý To Gia Huy postupně mění v miniaturu severokorejského diktátora. „Spousta lidí říká, že vypadám jako Kim Čong-un, zvlášť s tímto účesem,” prohlašuje chlapec, který má pro svou podobnost s vůdcem KLDR přezdívku Un.

Hoch jen stěží skrývá své nadšení nad tím, že Kim přijede příští týden do vietnamského hlavního města na druhý summit s Trumpem, který je plánován na 27. a 28. února. Doufá přitom, že bude mít příležitost setkat se se severokorejským vůdcem osobně.

Americký prezident Donald Trump (vlevo) a severokorejský vůdce Kim Čong-un

Americký prezident Donald Trump (vlevo) a severokorejský vůdce Kim Čong-un

FOTO: koláž Novinky.cz s použitím ČTK/AP

Více Kimů

„Hanoj je mírové město. Když se Donald Trump a Kim Čong-un rozhodli setkat se zde k rozhovorům o obnově míru, chtěl bych, aby bylo vidět, že místní lidé tuto iniciativu vítají. Proto jsem se rozhodl, že k tomu také přispěju,” uvedl kadeřník Duong.

Schůzka Trumpa s Kimem ukazuje na posilování vazeb Vietnamu a USA proti Číně
Dostal jsem od Trumpa skvělý dopis, pochvaluje si Kim Čong-un

Podle jeho názoru Kimův účes dýchá mládím, zatímco Trumpův ukazuje moc. „Ale Kimův účes je mezi zákazníky mnohem populárnější,” dodává.