Celá situace s komickým nádechem má jednoduchý podtext. Goldinsky pracoval jako externista v kavárně ve městě Woodbridge ve státě New Jersey a pravděpodobně se rozhodl, že by chtěl snadno přijít k penězům za odškodné.

Na zveřejněných záběrech, které pocházejí z bezpečnostní kamery, je vidět, že si muž při údajném úrazu zcela jistě nechtěl příliš ublížit. Nejdříve rozsypal kostky ledu na podlahu, poté se opatrně poskládal do potřebné pozice a čekal, až mu někdo přijde na pomoc.

Pomoc se dostavila a Goldinsky byl dokonce převezen do nemocnice, kde byl ošetřen a vypsal protokol o pracovním úrazu. Firma se však rozhodla pro jistotu podívat na záznam z kamery. A udělala dobře.

Na sociálních sítích je pro smích

Domnělý marod byl v mžiku označen za podezřelého z podvodu a zatčen. Záběry z incidentu byly zveřejněny na sociálních sítích a Goldinsky okamžitě sklidil od uživatelů posměšky. „I moje malé dítě by to sehrálo líp,” říká například jeden z nich.

Čeká ho soud

Přestože není jasné, jakou částku si Goldinsky za svůj „úraz” představoval, policie muže zatkla a obvinila z podvodu. Z vazby byl však propuštěn a zatím čeká na soud, který rozhodne o jeho případné vině a dalším postupu.